Jak si připravit lahodné espresso pomocí kávovaru?

Mnoho lidí si den bez dobrého espressa neumí ani představit. Vychutnejte si svou kávu kdykoliv chcete, a to pomocí pravidelně servisovaného kávovaru.

Espresso jako základ pro každý druh kávy

S kávou máme spojené příjemné pocity. Dobrá káva nás probouzí do nového rána, dodá nám energii během náročného dne v práci a vykouzlí úsměv na tváři při odpočinku doma. A jak si kvalitní kávu připravit?

Připravte si své espresso

Striktní milovníci kávy uznávají pouze espresso nebo ristretto. Pravdou je, že rozpustná káva nezajistí ten pravý požitek, a tak není divu, že mnoho domácností a kanceláří investuje do kvalitního kávovaru, který se postará o přípravu voňavé kávy, kdykoliv jen chcete.

Pravé espresso je jen jedno

Dobré espresso začíná správným mletím kávy. Kvalitní presovač s mlýnkem vám umožní nastavit hrubost mletí tak, aby byla zachována ideální chuť kávy. Ta musí mít také správnou gramáž. Na jedno espresso je třeba 7 g kávy, síla stlačení při pěchování kávy 20 kg a teplota vody 90 °C při 9 barech. Extrakce kávy by měla trvat 25 vteřin při objemu 30 ml espressa.

Zajistěte kávovaru pravidelnou péči
Abyste si mohli kdykoliv během dne po dlouhé roky vychutnávat své oblíbené espresso, je třeba o kávovar pravidelně každý den pečovat. Indikace kontrolek na kávovaru určí, kdy je třeba přístroj odvápnit, vyčistit nebo mu zajistit odborný servis. Pokud máte doma kávovar již po záruce, doporučujeme provádět odborné servisy každé 1 – 2 roky.

Co obsahuje pravidelný servis kávovarů?

Odborný servis kávovarů zpravidla zahrnuje čištění všech dílů, chemické odvápnění, výměnu těsnění, seřízení mlecích kamenů, nastavení dávkovače kávy, čištění difuzoru od kávové sedliny a kávového oleje. Nakonec se provádí kontrola tlaku a těsnost vodní soustavy.

Nefunguje kávovar tak, jak má, nebo přestal fungovat úplně? Opravy kávovarů našimi techniky zahrnují zdarma napojení na diagnostiku. Po zjištění závad a navržení cenové nabídky vám obratem zavoláme. Po odsouhlasení servisu vám kávovar opravíme zpravidla do tří dnů, v opačném případě vám jej pošleme v původním stavu zpět. Nevyplatí se už kávovar opravit? Pak si můžete vybrat z naší nabídky zánovních kávovarů s minimálně roční zárukou nebo repasované modely za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *