Stručný průvodce druhy markýz

Rozhodli jste se, že si dopřejete komfort, který nabízejí venkovní markýzy? Správná volba. Zárukou úspěchu je však pořízení vhodného typu. Abychom Vám pomohli s výběrem, připravili jsme pro Vás stručného průvodce druhy venkovních markýz.

Volba vhodného typu je základ

Venkovní markýzy představují osvědčené řešení, jak si zpříjemnit venkovní posezení, ať už na terase, balkóně, anebo třeba na zápraží. Základním předpokladem k tomu, aby nám markýzy dobře sloužily, je volba vhodného typu. Na trhu se setkáme s několika druhy markýz, přičemž každý z nich je vhodný k jinému účelu.

Venkovní markýzy košové

Košové markýzy spojují výhody protisluneční clony a estetického doplňku stavby, a proto nabízejí velké množství tvarů i barevných provedení. Používají se především k zastínění vchodových částí domů.

Venkovní markýzy výsuvné

Výsuvné markýzy jsou ideální k zastínění teras a balkónů a vyrábí se na míru dle přání zákazníka. Patentovaná kloubová či teleskopická ramena se postarají o dokonalé napnutí látky v libovolné pozici.

Venkovní markýzy sklopné

Sklopné markýzy se vyznačují lehkou konstrukcí. Jejich hlavní výhodou je, že jsou nejodolnější vůči větru, a proto jsou ideální na balkóny a lodžie.

Velkoplošné markýzy

Masivní velkoplošné markýzy se vyznačují pevnou konstrukcí a slouží k zastínění velkých ploch. Základním prvkem konstrukce je nosný ocelový nebo hliníkový profil. K markýzám lze dodat různé typy konzol na stěnu, na strop, anebo do krovu.

Clony k zastínění zimních zahrad

K zastínění zimních zahrad se používají stropní clony, jejichž účelem je především v letních měsících ochránit interiér zimní zahrady před nadměrným vedrem. Tyto clony jsou konstruovány speciálně na velké plochy. Velice praktickou alternativu představují svislé clony, které stíní nejen střešní, ale také přední svislou část plochy.

Pergoly s prosklením a markýzou

Další možnost, jak si zpříjemnit venkovní posezení, představují pergoly s prosklením a markýzou, které se vyrábějí na míru a lze je použít také jako přístřešek pro auto.

Samostatně stojící markýzy

Pro kombinované šikmé a svislé zastínění zimních zahrad a prosklených staveb se používají samostatně stojící markýzy.

Všechny výše uvedené typy venkovních markýz zakoupíte u specialisty na moderní stínící techniky www.rolrols.cz.

Night Paris Notre Dame Cathedral - kirkandmimi / Pixabay
kirkandmimi / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *