V klidu na letní dovolenou? Nezapomeňte si před cestou pojistit byt!

Cože, proč byt? Snad si raději sjednat cestovní pojištění! Samozřejmě bez cestovního pojištění do zahraničí nevyjíždějte, ale neměli byste váhat ani s pojištěním majetku, konkrétně bytu nebo domu. Prázdné obydlí totiž láká nenechavce, kteří mohou využít doby, kdy jste v cizině a nemovitost vykrást. Výjimkou nejsou ani situace, kdy se zloději, kteří mají informace z internetu, ale třeba i od kadeřnice, do dané nemovitosti na určitou dobu nastěhují.

Tip z internetu i od známých

V době letních dovolených jdou zloději takříkajíc na jisto. Mají totiž dostatek času se na lup připravit, protože často vědí, kdy a kam dotyční odjíždějí. Odborníci proto doporučují se nechlubit svými cestami do zahraničí na internetu nebo nepostovat každodenní příspěvky z pláže s informacemi, kolik dní ještě zbývá do odjezdu zpět domů. K tomu profesionálové na bezpečnost doporučují, abyste si najali někoho na vybírání schránky a pravidelné větrání, případně instalovali časové spínače na automatické zapnutí světel. To platí i pro rodinné domy, kdy automatické detektory nebo spínače světel zloděje odradí.

Nezapomeňte mít majetek pojištěný!

Zdá se to sice jako rada nad zlato, ale ruku na srdce, kdy jste kontrolovali naposledy vaše majetkové pojištění? Víte, jaký produkt máte sjednaný a na jakou částku? Je smlouva aktualizována a jsou v ní zadané správné údaje? Někomu mohou znít tyto otázky banálně, ale podle pojišťoven až polovina nemovitostí není pojištěna správně, na třetinu není uzavřené pojištění dokonce žádné, proto jsou tyto otázky rozhodně na místě.

Pro klid a jistotu

Nejvhodnější je uzavření komplexní pojistky, která zahrnuje pojištění domu a domácnosti, ale jejíž součástí je také pojištění odpovědnosti. Výhodou takové pojistky je pojištění základních i katastrofických rizik v ceně včetně rozbití skla z jakékoli příčiny nebo zkratu na elektromotorech. Navíc se pojistná částka vypočítává paušálně z plochy domu nebo bytu a nehrozí riziko podpojištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *