Zateplení střechy vyžaduje zkušenou firmu

Střechou domu může unikat až 15% tepla, což není zanedbatelná hodnota. Pokud tedy chceme snížit energetickou náročnost naší stavby, měli bychom se zaměřit na její kvalitní zateplení. Spotřeba energií se tak výrazně sníží a my tím ušetříme nemalé peníze. Víte, jaké izolační materiály jsou pro vaši střechu ty nejvhodnější a jak správně zateplovat?

Ve hře je zejména tepelná pohoda, o níž nám jde při spokojeném bydlení především. Na ni má velký vliv nejenom teplota vzduchu, ale i okolních stěn či podlahy – a samozřejmě také stropu. A jak se o ni postarat ve všech ohledech?

Vyberte si ze tří vhodných typů izolací

Možnosti moderního trhu jsou velmi pestré. Je jen na vás, jaký materiál si vyberete. Ukážeme vám alespoň, v čem se do sebe liší. A co je k mání?

  • Celulózové vlákno
  • Izolant na bázi PUR
  • Minerální vlákno slisované do minerálního granulátu

Celulózové vlákno – jedna ze základních možností

Ještě donedávna šlo o nejrozšířenější izolant na našem stavebním trhu. A co nabízí? Dodává se v podobě jemných vloček, takže není nijak náročný na přepravu ani manipulaci. Ovšem tento izolant vyžaduje suché prostředí a není tedy vhodný do konstrukcí, kde by se mohl dostat do kontaktu s vlhkostí. Je aplikován za pomoci pneumatických foukačů a použití hadic zajistí, že se snadno dostane i do těžce přístupných míst. Jde o ideální řešení pro novostavby nebo pro všechny milovníky nízkých cen.

House Roof Car Parking Garage - Donosos / Pixabay
Zateplení střechy vyžaduje zkušenou firmu

Izolant na bázi PUR

Jde o o něco lepší prostředek, než jakým je celulozové vlákno. Zpočátku má podobu dvou oddělených složek, jež po smíchání nabobtnají do expanzní pěny, kterou je nutné ihned aplikovat. Bohužel se nepyšní právě vysokou požární odolností a má-li být aplikován opravdu kvalitně a bez „hluchých míst“, vyžaduje otevřený přístup do zateplovaných prostor stropu. Není tedy vhodný například k nastříkání mezi trámy.

Minerální vlákno slisované do minerálního granulátu

Tento pomocník představuje horkou novinku mezi izolanty, určenými pro zateplování stropu. Nabídne vám zejména vysokou pružnost, po všech stránkách vyhovující vysokou požární odolnost, nenasákavost za všech okolností jako bonus i dlouhodobou životnost.

Dobře zpracované minerální vlákno, jež bylo při výrobě slisováno do minerálního granulátu, se na místo určení dopravuje za pomoci pneumatického foukání. Díky tomu vyplní i tu nejmenší mezeru. Nepotřebuje široký přístup – vystačí si s poměrně malým vstupním otvorem. A není ani prašné – vaše bydlení tedy nezatíží žádným nepořádkem.

A i když je trochu dražší, vyplatí se do něj investovat. Dobře zateplený strop vás totiž ochrání nejenom před zimními úniky tepla, ale také před letním horkem, pronikajícím do stavby. Nebudete tedy muset pořizovat klimatizaci. A to rozhodně oceníte.

Pigeon Bird Roof Roof Tiles - sunbeamphoto / Pixabay
sunbeamphoto / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *