Bytový textil váš interiér promění k nepoznání: 4 rady a tipy, jak na jeho výběr

Bytový textil je jedním z nejvýraznějších prvků v interiéru, díky čemuž může výrazně ovlivnit i jeho atmosféru. Jeho výběr však může být pro některé pořádný oříšek. Právě proto jsme se pro vás rozhodli sepsat 4 rady a tipy, s nimiž si vyberete bytový textil doslova na míru. Pojďte s námi proměnit váš interiér k nepoznání.

Zamyslete se nad stylem vašeho interiéru

Každý interiér má svůj specifický styl, kterému by se měl přizpůsobit i bytový textil. Pokud máte moderní byt, zvolte jednoduché a minimalistické záclony a povlečení. Pokud naopak preferujete rustikální styl, vsaďte na bytový textil s přírodními materiály a motivy.

Hledejte kvalitní materiály

Vyberte si kvalitní materiály, které vydrží i několik let a neztratí svou barvu ani tvar. Mezi nejčastější materiály patří bavlna, satén, len, hedvábí a mikrovlákno. Typ použitého materiálu se bude lišit i podle druhu bytového textilu. Velkou pozornost však věnujte hlavně jeho gramáži, přičemž platí, že čím je gramáž vyšší, tím kvalitnější je ­­.

Volte barvy a vzory podle aktuálních trendů

Barvy a vzory dokážou výrazně ovlivnit celkový dojem interiéru. Pokud si nejste jisti, zvolte neutrální barvy a jednoduché vzory, s nimiž zaručeně nic nezkazíte. Kromě toho se snažte bytový textil ladit do stejných barev. Vhodné je vybírat například závěsy a povlečení ve stejných či alespoň podobných odstínech.

Zvažte účel záclon

Záclony mohou být pouze ozdobou interiéru, nebo naopak dokážou plnit i praktickou funkci. Pokud hledáte záclony pouze pro ochranu vašeho soukromí, zvolte lehčí materiály a jednoduché vzory – kromě toho si dejte pozor na to, aby byly záclony dostatečně dlouhé. U okrasných záclon věnujte pozornost hlavně jejich stylu a vzoru.

Celkově lze říci, že výběr správného bytového textilu není nic jednoduchého, ale pokud si na něm dáte záležet, nebudete litovat. Pomoci vám může i e-shop Dante.cz, kde naleznete opravdu širokou nabídku bytového textilu různých délek, barev a vzorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *