Kvalitní kalibry: Proč by měly být součástí vaší výrobní strategie?

Během průmyslové výroby je důležité, aby každá součástka byla vyrobena s maximální přesností a kvalitou. A právě tady přicházejí do hry třmenové kalibry a mikrometrická měřidla, s nimiž výrobu zautomatizujete a zároveň zefektivníte. Jak kalibry fungují a jaká další měřidla vám pomohou?

Co jsou to kalibry a jak fungují?

Kalibry jsou nezbytnými nástroji pro výrobu a kontrolu přesnosti rozměrů výrobků. Přesněji tedy slouží ke měření délek, výšek, průměrů, hloubek a dalších parametrů. Mezi nejpoužívanější se řadí třmenové kalibry, s nimiž snadno zkontrolujete vnější rozměry obrobků. Setkat se však můžete i s dalšími druhy kalibrů, jako jsou:

  • Závitové kalibry – využívají se při měření vnitřních závitů,
  • Měřící kroužky – jsou určené ke měření vnějších závitů,
  • Válečkové kalibry – slouží k měření vnitřních rozměrů obrobků.

K čemu je mikrometr?

Kromě kalibrů můžete vybírat ze široké škály dalších měřidel, s nimiž ještě zvýšíte přesnost vaší výroby. Velmi oblíbená jsou například mikrometrická měřidla, jež se používají pro měření velmi malých rozměrů, obvykle od 0,001 mm do 25 mm.

Konkrétně se skládá z měřících čelistí, které jsou umístěny v měřicí hlavě, a stupnice, která ukazuje přesnou velikost objektu. Mikrometry jsou často používány ve strojírenství a dalších oblastech, kde je nutné měřit velmi malé rozměry s vysokou přesností. Opět je možné vybírat ze široké nabídky mikrometrů, s nimiž lze kontrolovat celou řadů různých výrobků.

Pokud se rozhodujete nad koupí kalibrů či mikrometrů, určitě byste se měli obrátit na profesionální firmu. Jednou z nich je i společnost Kalibry.cz, jež má ve své nabídce kalibry a měřidla různých druhů a vlastností. Počítat přitom můžete s individuálním přístupem a také rychlím dodáním, jelikož je veškerý sortiment vždy skladem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *