Hliníkové profily se pyšní vysokou odolností a dlouhou životností. Jaké další výhody nabízí?

Zejména ve stavebnictví zažívá hliník velký boom, a to díky svým jedinečným vlastnostem, s nimiž se hravě vyrovná většině běžně používaných materiálů. V tomto případě jsou velmi často využívány hliníkové profily, které nabízí vysokou odolnost a tím pádem i dlouhou životnost. S jejich použitím u staveb se tak můžete setkat čím dál tím častěji. Jaké jsou další výhody?

Nízká hmotnost a vysoká odolnost

Hliník se řadí mezi jedny z nejvyužívanějších materiálů, a to nejen v odvětví stavebnictví. Narazit tak na něj můžete téměř všude, včetně míst, kde byste to nečekali. Výrobci a stavbaři oceňují v první řadě jeho jedinečné vlastnosti, mezi nimiž je zejména nízká hmotnost a vysoká odolnost. V souvislosti s tím jde ruku v ruce také dlouhá životnost a jednoduchou montáž.

S ohledem na to jsou hliníkové profily vyráběny v celé řadě provedení, které se od sebe liší svými rozměry, tloušťkou či tvarem. Přední dodavatel hliníkových profilů Profimet dodá buď již hotové profily, ale i profily vyrobené přímo na míru zákazníkovi. Ve zkratce je tedy schopný vytvořit profil ve tvaru L, U nebo T s minimální tloušťkou 0,8 mm a maximální váhou až 65 kg.

Hliníkové profily nabízí širokou škálu využití

Jak je možné vidět, hliníkové profily nabízí opravdu širokou škálu využití napříč průmyslem. Běžně jsou využívány nejen ve stavebnictví, ale i při výrobě celé řady produktů či konstrukcí. Jeho velkou výhodou je přitom i fakt, že je odolný vůči korozi, díky čemuž ho lze použít i v nepříznivých podmínkách. Zmíněná firma dokáže vytvořit profily, které budou odpovídat požadovaným potřebám a parametrům. Ve své nabídce má však i další sortiment, jako jsou měděné trubky či měděný plech – informace ohledně dostupné nabídky materiálů a více na webu Profimet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *