Aby se dětem dobře spalo? Základem je kvalitní matrace pro děti

Všichni dobře víme, jak je spánek důležitý pro zdraví nás lidí. A o co víc potřebují kvalitní spánek naši nejmenší, naše děti. Právě dětský organismus je velice citlivý na nedostatek nebo zlou kvalitu spánku. Jak tedy zajistit, aby se dětem dobře spalo?

Nezáleží jenom na postýlce

Když rodiče vybírají postýlku pro svoje dítě, kladou veliký důraz na to, jak daná postýlka vypadá. Chtějí, aby byla naoko krásná a nebrání se zaplatit ani vysoké částky peněz za kvalitní postýlku. O mnoho menší pozornost pak věnují výběru matrace do postýlky nebo postele pro větší dítě. Avšak právě matrace je jedním z klíčových faktorů kvality spánku jak dospělých, tak i dětí.

Špatná matrace znamená problémy

Matraci pro děti bychom měli vybírat důsledně. Nesprávnou matrací můžeme našim dětem způsobit problémy s páteří a taky jejich spánek nebude natolik kvalitní a osvěžující, jako by měl být. Z toho plynou kromě jiného těžkosti s učením, koncentrací a navíc deficit spánku oslabuje obranyschopnost dětského organismu. Je proto nutné udělat všechno proto, aby naše děti spali zdravě.

Jak vybírat?

Při výběru matrace pro naše nejmenší musíme brát v úvahu několik faktorů. Rozměry jsou jedním z nich. Když kupujeme matraci do postýlky pro miminko, budeme potřebovat jiné rozměry než do postele pro školáka. Do kojenecké postýlky vybíráme matraci tak velkou, aby mezi ní a okrajem postýlky nevznikli mezery větší než pro dva prsty. Větší mezery totiž zvyšují riziko udušení.

Matrace pro děti by měla být střední tvrdosti a všímat si musíme i váhovou kategorii, která by měla zodpovídat hmotnosti dítěte. Důležitý je také materiál, ze kterého je matrace vyrobená. Vhodné jsou zejména přírodní materiály.

Vsaďte na kvalitu pro vaše nejmenší

U dětských matrací je důležitým prvkem i kvalitní potah. Ten má veliké opodstatnění v dětském věku kvůli možnému pomočování. Potah by měl být snímatelný a mělo by být možné ho vyprat v pračce při dostatečně vysoké teplotě.

Nechte si poradit

Výběr dětské matrace by si rodiče měli důkladně zvážit. Pro děti chceme všichni jen to nejlepší, tak proč jim nedopřát i kvalitní spánek, když je pro jejich zdraví a vývoj tak důležitý? Jestli nevíte, jak správně vybrat matraci pro svoje potomky, neváhejte navštívit specializovaná studia zdravého spánku, kde vám personál kvalifikovaně poradí.

Girl Kid Bed Rest Child Little - GM-VA / Pixabay
Aby se dětem dobře spalo? Základem je kvalitní matrace pro děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *