Nemáte rolety? Nejvyšší čas je pořídit

Chcete si užít luxusní svátky plné pohody, kterou nic neruší? Zatáhněte si rolety! Že žádné nemáte? Tak si je pořiďte! Do obýváku, do kuchyně, do koupelny i do ložnice. Poradíme Vám, jak je vybrat.

Jak vybírat rolety

Látkové rolety patří mezi nejvyhledávanější řešení, jak zajistit světelnou pohodu v místnosti. Najdeme je proto nejen v obývacích pokojích, kuchyních či ložnicích, ale dokonce také místnostech, jako je koupelna. Pokud o roletách uvažujete, jistě oceníte naše tipy, podle čeho je máte vybírat.

Rozhodující je šíře oken

Klíčovým kritériem vaší volby by samozřejmě měla být šíře oken, kterou je třeba pečlivě zaměřit. Vždy je třeba pamatovat na to, že rolety nesmí překážet při manipulaci s křídlem okna, to znamená, že nesmí představovat překážku při jeho otvírání a zavírání.

Blue Blinds Lamp Desk Window  - StockSnap / Pixabay
StockSnap / Pixabay

Rolety v provedení nad okno

Důležitým parametrem při výběru typu rolet je způsob montáže. Rolety se vyrábějí v provedení nad okno a v provedení na křídlo okna. Při zaměřování rolet s připevněním do zdi (v provedení nad okno) se doporučuje nejprve změřit šířku okenního otvoru a k té následně připočítat ještě 5 cm z každé strany.

Připevnění na křídlo okna

V případě připevnění na křídlo okna měříme šířku skleněné výplně, ke které pak připočteme cca 1 cm z každé strany. Dále potřebujeme změřit šířku rámu. Přesné zaměření zpravidla provádí technik na základě Vaší objednávky přímo na místě ve Vašem interiéru.

Impregnace vůči vodě a prachu

Další kritéria výběru pak úzce souvisí s volbou látek. Velmi praktické jsou rolety opatřené povrchovou úpravou, která brání usazování prachu, a to nejen pro svou snadnější údržbu, ale také pro tzv. antialergičnost. V koupelnách a dalších místnostech s vyšší vlhkostí vzduchu se nejvíce osvědčily látky s impregnací vůči vodě.

Dále už závisí volba rolet na vybavení interiéru a na Vašem vkusu. Paleta nabízených látek, vzorů i motivů je velice pestrá.

Window Blinds Home Room Design  - MrGraphix79 / Pixabay
MrGraphix79 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *