Pozinkovaný skleník tou správnou volbou pro Vaši zahrádku

Máte zahradu a chcete, aby se vám na ní rostlinám dařilo? Máte chuť pěstovat cizokrajné rostliny a nevíte, jak jim zařídit vhodné podmínky? Skleník je zahradní stavba, která je velmi vhodná nejen pro rostliny cizokrajné, ale zajišťuje vhodné klima i pro různé druhy zeleniny či ovoce.

Konstrukce skleníku

Skleník tvoří nosná konstrukce opatřená průhlednými deskami (skleněné či plastové, popř. i jiné). Výplně se často upevňují do okenních rámů. To se dělá kvůli možnosti ve skleníku kdykoliv vyvětrat, a pustit tak do něj čerstvý závan kyslíku. Aby váš skleník fungoval správně, nemusíte vynakládat žádnou zvláštní energii, za kterou byste platili peníze navíc.

Pro ohřívání vnitřního prostoru skleníku stačí pouhé sluneční záření. Působí zde tak zvaný skleníkový efekt, což znamená, že teplo vniká do skleníku skrz skleněné či plastové pláště umístěné v rámech, zároveň je ale zajištěno, aby žádné teplo neunikalo ze skleníku ven. Tím je ve skleníku dosažena výrazně vyšší teplota než venku na zahradě.

Flowers Greenhouse Nature Plant  - MichaelGaida / Pixabay
MichaelGaida / Pixabay

Tropy ve skleníku

Díky skleníkovému efektu se zde daří zejména tropickým rostlinám. Pokud je venku teplota nízká a nesvítí slunce, je možné skleníky vyhřívat pomocí vnitřního topení. Ale ve skleníku nemusíte pěstovat jen tropické rostliny. Naopak mnoho uživatelů dává přednost klasické české zelenině nebo oblíbeným květinám našeho pásma.

V dnešní době již existuje celá řada tvarů, velikostí a typů skleníků. Každý z nich nabízí své výhody. Proto je třeba informovat se u výrobců, který skleník bude právě pro vás ten nejvhodnější. Jde o umístění, velikost a také druh rostliny, kterou chceme v daném skleníku pěstovat.

Pozinkované skleníky

Pozinkované skleníky jsou skleníky s jednou z nejdelších životností. Jejich části (konstrukce) jsou namáčeny do zinkové lázně, což způsobuje, že skleník vydrží několik desítek let a odolává korozi mnohem lépe než klasické skleníky. Pro pozinkované skleníky se navíc ve většině případů nemusí budovat časově náročná podezdívka, protože tento typ skleníků lze umístit i do pozinkovaných pilotů.

Samozřejmě i u tohoto typu skleníku se dají instalovat větrací okna. Výběr tak závisí na účelu a požadavcích ze strany zákazníka. Je třeba vybírat pečlivě a vsadit nejen na dobrou cenu, ale především na kvalitu materiálu a na kvalitní firmu. Firma Limes nabízí nepřeberné množství různých zahradních potřeb a staveb, a to včetně skleníků v široké škále tvarů, velikostí a materiálů. Výrobky jsou kvalitní a vydrží dlouhou dobu. Navíc objednávku lze uskutečnit pomocí webových stránek a v případě větší objednávky je doprava až domů zdarma. Myslete na svou zahradu a dopřejte jí jen to nejlepší.

Garden Gardening Flowers Plants  - tamaphotography / Pixabay
Pozinkovaný skleník tou správnou volbou pro Vaši zahrádku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *