Ve světě luxusního nábytku

Nábytek posuzujeme nejen podle jeho velikosti, tvaru, barvy, funkční stránky a ceny, ale i podle jeho elegance a toho, zda se na něj hodí přívlastek luxusní. A právě toto hledisko nás bude v tomto článku zajímat.

Teodorina kolekce

Co způsobuje, že nábytek můžeme nazvat luxusním? Jeho cena? To je asi hlavní kritériu, pravda? Ale jsou tu i jiné, například forma jeho ztvárnění. Když je nábytek drahý, má podobu uměleckého díla a navíc je vytvořen slavným designérem, nemůže být pochyb o tom, že si přívlastek luxusní jednoznačně zaslouží.

„Theodora collection“ od francouzského návrháře Christiana Lacroixe je toho dokonalým příkladem. Extravagantní mozaika, elegantní tvary, ale zároveň moderní „feeling“ smíchaných ve starožitném stylu – to vše zahrnuje tato kolekce nábytku spolu se zajímavými lampami.

Tyto kousky se hodí hlavně do luxusnějších prostor, nic by se však nestalo, kdybychom například jako solitéra použili některé křeslo i v zcela běžné obýváku. A buďte ujištěni, že i ona by prostoru dodalo punc luxusu a pořádnou dávku dramatičnosti.

Majestátní křeslo

Při pohledu na toto křeslo si skutečně nemusíme vysvětlovat, proč si přívlastek luxusní zaslouží. Působí totiž tak trochu jako trůn a zřejmě se tak i člověk v něm sedící musí cítit – jako král.

Vyrobila ho španělská designérská společnost Coleccion Alexandra, která ho světu představila na výstavě Habitat Fair Valencie 2011. Je to kousek, který je předurčen pro sebevědomé a bohatých lidí. Sám je dominantní a jako takový sotva dovolí ostatnímu nábytku v místnosti, aby si ho vedle ní vůbec někdo všiml.

Když jsme si již ukázali jeden kousek této španělské společnosti, měli bychom si ukázat i druhý. Tentokrát jde o sametové pohovky a křesla, rovněž nesmírně luxusního charakteru.

Nábytek od módního návrháře

Pokud módní návrhář vytvoří kolekci nábytku, dá se oprávněně očekávat, že půjde o výtvory inspirované módou a také v nich bude uložena i pořádná dávka luxusu. Přesně o tomto je i kolekce Lee Brooma.

Podle něj by i nábytek měl působit „chic“, a tak jak výzdobu nablýskané módy něj přidal kovové plíšky, jaké najdeme na botách nebo oblečení. Styl se nese v duchu třicátých let dvacátého století s celou elegancí tohoto období. Pořádná vychytávka, co říkáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *