Ochutnejte vynikající moravská vína

Česká republika se, z pohledu vinařství, dělí na dvě oblasti – Čechy a Moravu. Známější a vyhlášenější jsou určitě vína z Moravy a vůbec celá oblast jižní Moravy. Jaká dobrá vína odtamtud byste měli ochutnat?

Většina ploch vinic se v Česku nachází právě na Moravě, konkrétně 96 %. Podoblastmi jsou Mikulovská, Slovácká, Velkopavlovická a Znojemská. V každé z nich se pěstují jiné odrůdy:

  • Mikulovsko – Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Merlot,
  • Slovácko – Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Rulandské bílé,
  • Velkopavlovicko – Frankovka, Pinot noir, Svatovavřinecké,
  • Znojemské – Sauvignon blanc, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský.

V Česku si tedy pěstujeme jak bílá, tak plná červená vína.

Moravská vína jsou specifická

Vnitrozemské klima, občasný vpád ledového či vlhkého vzduchu. Kratší vegetační období ve srovnání se západní Evropou, ale teplá léta. Výsledkem toho probíhá zrání vína na Moravě pomaleji, a tak se v nich koncentruje a udrží větší množství aromatických látek.

Zde pěstovaná bílá vína mají zajímavé spektrum vůní a kořenitost, látkovou plnost díky zdejším úrodným půdám. Červená vína se odnepaměti vyznačovala zemitou esencí s ovocitým charakterem, ale díky moderním technologiím jsou dnešní červená moravská vína spíše harmonická a jemná.

Ochutnejte jen ta nejlepší moravská vína

Dali byste si Sauvignon blanc, Ryzlink vlašský, Chardonnay, André, Zweigeltrebe nebo Modrý Portugal? Podívejte se do e-shopu OKvino.cz, kde najdete bohatý výběr nejen moravských vín. Nekupujete naslepo, u každého vína vidíte, z jakého vinařství pochází a s čím byste ho správně měli kombinovat. Pokud si nejste jistí, vždycky můžete využít online chat a zeptat se zkušeného someliéra.

Všechna vína, která vidíte v e-shopu, jsou skladem, takže je můžete mít rychle doma. Na první nákup je sleva a za opakované nákupy sbíráte trvalou slevu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *