Drahé kameny a minerály: Jak je vybrat a které vám dokážou pomoci při nemoci?

Jestliže věříte v sílu přírody a různé druhy energií, které nás ovlivňují a určují, jakým směrem se bude náš život ubírat, určitě byste měli svoji pozornost upřít na drahé kameny a minerály. V jejich sílu věří lidé již po staletí, a to nejen v duchovní oblasti, ale i té fyzické, kdy podle některých šamanů a léčitelů dokážou pomoci s léčbou některých nemocí.

Při výběru kamene se řiďte svojí intuicí

Při léčbě duše či nemoci využívali kromě ověřených technik lidé i různé amulety, mezi které se řadily i drahé kameny a minerály. Tento zvyk se udržel i do současnosti a sílu kamenů objevuje čím dál tím více lidí. Pokud se tedy rozhodnete, že si jeden takový pořídíte, měli byste ho v ideálním případě vybírat sami.

Kámen si vás totiž sám vybere podle toho, jakou energii vyzařujete, se kterou vám může pomoci, čímž pročistí i vaše čakry. Právě proto při koupi drahých kamenů a minerálu dejte především na svoji intuici, která vás sama zavede k tomu správnému. To však neznamená, že byste nemohli takový kámen koupit svému známému. Stačí, když při výběru budete myslet na vybranou osobu a problémy, které ji tíží a určitě sáhnete po tom správném.

Není kámen jako kámen

Předtím než vyrazíte do obchodu, měli byste si uvědomit, že není kámen jako kámen. Jednotlivé drahé kameny a minerály mají jiné vlastnosti, a tudíž disponují i jinou energií. Dělit je tak můžeme zejména podle druhu.

  • ametyst – je vhodný pro očištění duše i těla,
  • křišťál – dodává nositeli energii a klid,
  • chalcedon – pozitivně působí především na naše duševní zdraví,
  • achát – užívá se především k ochraně nositele,
  • kyanit – chrání nositele před negativní energií a léči problémy v krční oblasti,
  • turmalín – přitahuje bohatství a úspěch,
  • rubelit – kámen plodnosti, který je vhodný zejména pro ženy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.