Teplákovina: Jak o ni pečovat a co všechno z ní můžete ušít?

V posledních letech se nabídka materiálů na trhu rozšířila o desítky položek, ze kterých si lze dle libosti vybírat. Většina nadšenců do šití nedá dopustit na klasiku, kterou je mimo jiné i teplákovina. Co z nich všechno můžete ušít a jak byste o ni měli pečovat?

Starý, ale kvalitní materiál

Pokud rádi šijete, určitě se nevyhnete výběru správné metráže, ze které budete moci vytvořit originální kousky do svého šatníku. Výběr materiálů je však opravdu široký, a proto může být někdy i pořádně těžké se v nich vyznat. Není tak od věci vsadit na kvalitu, mezi kterou najdete například i často haněnou teplákovinu.

Ta je tu s námi již desítky let, přičemž v minulém století si ji většina lidí zapamatovala jako nevzhledný materiál, který se brzy obnosí. To se postupem času změnilo a aktuálně jde sehnat teplákovinu, která se svojí kvalitou vyrovná i prémiovým látkám.

Proto se teplákovina metráž stala jednou z nejoblíbenějších látek, díky čemuž si můžete vybrat hned z několika jejích variant.

Konkrétně se můžete setkat s:

  • počesanou teplákovinou – na rubu připomíná jemný kožíšek, který je nejen příjemný na dotek, ale také vás příjemně zahřeje,
  • nepočesanou teplákovinou – na rubu látky jsou pouze smyčky, které jsou na dotek jemné,
  • elastickou teplákovinou – látka lehce pruží a tím je i velmi pohodlná při nošení.

Od tepláků až po šaty

Z teplákoviny lze ušít prakticky cokoliv, co vás napadne. Nejčastěji je využívána pro výrobu tepláků a sportovního oblečení, které se však čím dál tím více nosí nejen ve volném čase, ale i ve škole či v práci.

Vhodná je tak i teplákovina s potiskem, ze které můžete ušít širokou škálu oděvů pro různé příležitosti od triček až po šaty. Navíc je poměrně odolná, ale pouze za předpokladu, že si dáte pozor při praní a nebudete oblečení prát na více než 40 °C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *