Zlepšete svůj spánek s naším návodem

Spánek je nepostradatelnou složkou zdravé životosprávy a lidé by se měli starat o to, aby byl dostatečně dlouhý a dodal jim potřebnou energii. Ne vždy je ale starost o plnohodnotný spánek na prvním místě. Důvody, proč někdy spánek „zanedbáváme“, je například nadměrné pracovní vytížení, ale i situace, když právě procházíte obdobím po nastěhování.

Dopřejte si kvalitní matraci

Kvalitu spánku z velké části ovlivňuje postel, respektive matrace. Jestli právě vybavujete novostavbu, tak ložnici rozhodně nenechávejte na posledním místě. I když považujete za základ mít dobře zařízenou kuchyni a koupelnu a říkáte si, že vyspat se dá i na provizorním gauči, nepodléhejte tomuto nápadu dlouhodobě.

Trápí vás někdy bolest zad a krční páteře? Problém může být právě ve spánku na nevhodné podložce. Jestli nechcete nebo nemůžete investovat do postele, vyčleňte si finanční prostředky alespoň na matraci. Matraci je vhodné pořídit u specializovaných prodejců, kteří vám doporučí kvalitní produkt, který bude vašemu zdraví prospívat. V odborných prodejnách si můžete vybrat matraci ve standardních rozměrech i matrace na míru.

Správná matrace pomůže odvrátit bolest zad

Na zdravý spánek může mít vliv postelový rošt, lůžkoviny, ale z největší části záleží na matraci. Vhodná matrace správně rozloží váhu vašeho těla a zajistí dostatečnou oporu páteři. Pokud máte problém s pohybem a vstává se vám obtížně, vyplatí se vám pořídit polohovací rošt, který se dá nastavit v oblasti polštáře a u nohou. Polohovací rošty ocení také senioři.

Matrace na míru se dají sehnat u specializovaných prodejců

Při nákupu matrace se budete rozhodovat nejen podle materiálu, ale také podle velikosti matrace. Nemusíte se bát ani atypických rozměrů matrací, které jsou specializovaných prodejců dobře dostupné. Matrace na míru budete potřebovat v případě, že máte nestandardní postel a běžné typy matrací jsou nevyhovující.

Udržujete v posteli hygienu

Postel je místem, kde se velmi dobře daří roztočům. K udržení čistoty slouží nejen povlečení, ale i speciální chrániče matrace. Matrace se většinou nedá tak snadno vyčistit, jako povlečení, a proto je vhodné pořídit si chránič matrace, který navíc prodlouží její životnost.

Chránič matrace je jakousi ochrannou vrstvou, která se dá pohodlně snímat a vyprat v pračce. Samotná matrace tak zůstane čistá a s tělem vůbec nepřijde do styku. Chrániče matrací se upevňují gumovými páskami a některé typy lze používat i oboustranně.

Chránič matrace je jeden z matracových doplňků, který je rozhodně praktický a má svůj význam. Matrace budou vypadat i po letech jako nové a jejich údržba bude takřka bez práce.

Užijte si příjemný spánek s optimálním polštářem

Do každé postele patří neodmyslitelně také polštář a přikrývka. Polštář slouží především k tomu, aby udržel hlavu a krk ve stabilizované poloze. Příliš málo nebo naopak příliš moc pod hlavou je na závadu a při dlouhodobém užívání může vést ke zdravotním komplikacím. Nejlépe umí tělesným proporcím odpovídat anatomický polštář, který se vytvaruje přesně podle vás.

Anatomické polštáře se vyrábí z pěny, která je tvarově flexibilní a umí reagovat na individuální zatížení. Například anatomický polštář z paměťové pěny umí poskytnout tu správnou polohu vaší krční páteři a už se vám nestane, že se ráno vzbudíte s nesnesitelnou bolestí krku. Vhodný typ anatomického polštáře je možné sehnat i pro alergiky nebo pro cestovatelské účely.

Bedroom Lighting Room Bed Home  - nolinebrain / Pixabay
nolinebrain / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.