Každý kout zahrady by měl mít svůj smysl, myslete na to při úpravách

Zařízení interiéru domácnosti má vždy svůj účel a zaujímá vhodné místo. Kuchyňský kout se šikovně umístěnými spotřebiči, vhodně velká pohovka pro všechny členy domácnosti, nebo botník v dostatečné vzdálenosti od vchodových dveří. Stejný princip by měl platit také na zahradě. Myslete při každé úpravě na to, jak bude zahrada fungovat jako celek.

Jak si usnadnit úpravu zahrady

Úpravy zahrady se podnikají s těžším srdcem, pokud už ji majitel nějaký ten pátek vlastní. Stejně jako s každým majetkem, i se zahradou jsou spjaty vzpomínky. Proto lidé často odkládají pokácení starého usychajícího stromu, i když už je nejvyšší čas. Nejde jen o odstranění starého, ale z totožného důvodu se mnohdy lidé nemají k budování něčeho nového, například terasy nebo zahradní pergoly. Odhodlávání ke změně je přitom možné jednoduše podpořit tím, že si sjednají konzultaci s odborníkem na zahrady. Získají tak celkový návrh a ujasní si, co je na zahradě opravdu zbytečné.

Cat Lawn Garden Pet Animal Feline - morgan472 / Pixabay
morgan472 / Pixabay

Před tím, než se člověk na odborníka obrátí, měl by mít ujasněný rozpočet a hranice, za které v úpravách rozhodně nechce jít. Nemusí se hned odstraňovat roky budovaný živý plot, pokud je funkční. Nejdůležitější je, upravovat zahradu tak, aby každý její kout měl svůj smysl. Jeden roh patří záhonkům, jiný kompostu, na dalším se nachází zahradní pergola. Venkovní posezení by mělo být v dosahu domu a ideálně ve větší vzdálenosti od domu sousedního. Možností, jak postavit pergolu je celá řada. Dokonce ji lze zakoupit jako „skládačku“. Trvá však několik týdnů, než ji postavíte svépomocí.

Kde hledat odborníky na zahrady?

Projektanty, zahradníky, bagristy a spoustu dalších odborníků by člověk hledal minimálně několik hodin na internetu. A další dny by strávil telefonickými hovory, dotazy na dostupnost a na ceníky. Proto vznikl portál Poptávej.cz, který ušetří starosti i čas. Navíc je pro poptávající zdarma. Stačí jen vyplnit poptávkový formulář, kde se uvádějí požadavky na úpravu zahrady i jiné práce. Zadává se sem i lokalita, aby byli oslovováni odborníci z okolí.

Cucumbers Bloom - Alexei_other / Pixabay
Alexei_other / Pixabay

Po odeslání formuláře se s poptávajícím spojí telefonní operátor a celou poptávku projde a případně doplní. Schválená poptávka je odeslána na portál, kde se k ní dostanou skuteční zájemci o zakázku. Poptávajícímu poté zasílají ceník na míru přímo do emailu. Z nabídek už si majitel zahrady vybírá tu nejlepší a dohodne se s dodavatelem na dalších detailech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *