Kdy potřebujete na koupací jezírko stavební povolení?

Plánujete stavbu koupacího jezírka, ale nechcete nic zanedbat a rádi byste měli pod kontrolou nejen fyzické práce, ale i papírování? Napadá vás, že na stavbu koupacího jezírka možná bude potřeba stavební povolení? Vzhledem k tomu, že jde o vodní stavbu, možná si bude k vašemu záměru chtít říci své i vodohospodářský úřad. Takových možná se okolo dokumentace pro koupací jezírko vynořuje více. Jak to tedy je?

Plánujte a promýšlejte

Stavba koupacího jezírka je velký projekt, který rozhodně vyžaduje plánování a přemýšlení. Budete muset vzít v úvahu velikost a hloubku jezírka a také případné přítoky a odtoky. Budete se také muset poradit s místním stavebním úřadem a sousedy, abyste se ujistili, že nedojde k žádným komplikacím. Dobrou zprávou je, že povolení od úřadů budete potřebovat při splnění podmínek pouze při stavbě jezírka. Následná oprava jezírkové fólie ani případná změna designu jezírka již žádnému povolení nepodléhají.

Kdy potřebuje zahradní jezírko stavební povolení?

Pokud jde o stavební úřad, budete potřebovat stavební povolení nebo ohlášení, pokud plánujete budovat jezírko s objemem větším než 100 m3. Souhlas vodohospodářského úřadu budete potřebovat v případě, že je vaše jezírko větší než 300 m2 nebo má přítok či odtok. Pro jezírko s objemem od 100 do 300 m3 a hloubkou do 3 m bude stačit pouze stavební ohlášení. Doporučujeme však, abyste svůj plán konzultovali s místním stavebním úřadem a sousedy i v případě menšího jezírka, abyste předešli případným komplikacím v budoucnu. A dobré vztahy se sousedy jsou tím, co se počítá. Myslete na to nejen při stavbě domu, ale i zahradního koupacího jezírka.

Svépomocí nebo na klíč?

Zahradní koupací jezírko je možné vybudovat svépomocí anebo si ho můžete nechat postavit na klíč. Pokud se rozhodnete pro stavbu svépomocí, musíte počítat s několika fázemi výstavby: výkopem, vyzděním nebo pokládkou jezírkové fólieinstalací filtračního systému a čerpadla a nakonec zasypáním a osázením. Pokud si nejste jisti, že to všechno zvládnete, doporučujeme zvolit řešení na klíč, v rámci něhož se o vše postará od začátku do konce dodavatelská firma. V každém případě je vybudování koupacího jezírka velkým projektem, který si vyžádá určitou investici. Výsledek však bude stát za to. Budete mít svou vlastní malou oázu, kterou si budete moci užívat celé léto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *