Podzimní údržba zahradního nářadí

Zima je za dveřmi, je čas schovat svá venkovní udělátka připravit je na měsíce odpočinku. Všechno nářadí a zahradní techniku je třeba vyčistit, nabrousit či jinak ošetřit, aby nic nepřišlo k úhoně. Víte jak na to?

Čištění

V první řadě je důležité všechna ostří a čepele, ale i povrchy zahradní techniky pečlivě vyčistit a zbavit veškerých nečistot. křovinořezU sekaček nezapomeňte na žací nože, které můžete zároveň nechat nabrousit. Broušení je lepší nechat na odbornících, kromě ostrých čepelí je totiž u žacích nožů důležité jejich vyvážení. Poškozené čepele vyhoďte. Některé součástky je také třeba před zimou naolejovat, abyste zabránili poškození a korozím.

Lawn Mower Mow Gardening Rush - congerdesign / Pixabay
congerdesign / Pixabay

Údržba motoru

Benzinové motory, které pohánějí například sekačky, elektrocentrály, motorové pily nebo křovinořezy, je nutné udržovat stejně, jako motor vašeho vozu. motorová pilaZákladem je pravidelná výměna oleje, olejového filtru, vzduchového filtru a zapalovacích svíček. Před uskladněním odčerpejte palivo z nádrže a motor nechejte samovolně doběhnout.

Podzim je také ideální období, kdy můžete svoji sekačku nebo traktůrek odvézt na kontrolu do servisu. Mohou tam přijít na závady, jichž jste si sami nevšimli, ale které způsobují třeba vyšší spotřebu.

Prostory

Při přípravě na zimu si zahradní technika žádá své. Důležité je především suché a čisté prostředí, ideálně takové, kde teplota nikdy neklesá pod bod mrazu. Zejména pro stroje s benzinovým motorem je to stěžejní.

Nikdy neskladujte nástroje znečištěné. Naopak všechno pečlivě zakryjte nebo schovejte do polic, pokud možno zabraňte přístupu prachu. Zahradní technika není na hraní a měla by být uchovávána mimo dosah dětí.

Lawn Mower Mow Gardening Rush - congerdesign / Pixabay
congerdesign / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *