Kotoučová pila vám usnadní práci: 5 parametrů, podle kterých ji vybírat

Pokud se věnujete práci se dřevem a hledáte efektivní nástroj, který vám usnadní práci, rozhodně byste měli zvážit pořízení kotoučové pily. Ta umožňuje rychlé a přesné řezání dřeva a dalších materiálů, díky čemuž bude vaše práce mnohem preciznější. Pojďte se podívat na 5 parametrů, které je třeba zvážit při jejím výběru.

Výkon

Jedním z nejdůležitějších parametrů u kotoučové pily je výkon motoru. Ten se obvykle udává ve Wattech. Obecně platí, že čím vyšší výkon, tím snadněji se pila prořeže tvrdým dřevem a dalšími materiály. Pro běžné domácí použití je dostatečný výkon okolo 1200 wattů, ale pro profesionální použití se doporučuje výkon minimálně 1800 wattů.

Průměr kotouče

Dalším důležitým parametrem je průměr kotouče, jež závisí na tom, jak silné a jak tvrdé materiály budete řezat. Ruční kotoučová pila s menším kotoučem je vhodná pro řezání tenkých a měkkých materiálů, zatímco kotouče s větším průměrem jsou ideální pro řezání silnějších a tvrdších materiálů – kromě toho je však důležité zvážit i výkon pily.

Hloubka řezu

Hloubka řezu udává, jak hluboko dokáže kotoučová pila prořezat materiál. Pro běžné domácí použití je obvykle dostatečná hloubka řezu kolem 60 mm, ale pro profesionální použití je lepší zvolit kotoučovou pilu s hloubkou řezu alespoň 80 mm.

Vlastnosti a příslušenství

Při výběru kotoučové pily je dobré zvážit i vlastnosti pily a dostupné příslušenství. Mezi užitečné vlastnosti patří například snadná výměna řezného kotouče, regulace otáček, laserový ukazatel řezu nebo odvod prachu.

Najděte si kvalitního prodejce

Při výběru kotoučové pily je důležité zaměřit se i na výběr prodejce. Důležité je, aby byl spolehlivý a ověřený, díky čemuž se ujistíte, že vám dodá kvalitní zboží. Jedním z takových prodejců je i Šimek Proficentrum, jenž se specializuje na potřeby pro truhláře a kutily. Vybírat tu tak můžete ze široké škály zboží, včetně kotoučových pil, aku nářadí či ručního nářadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *