Proč zvolit nábytek na míru?

Nábytek na míru byl vnímán dříve jako luxus, který byl velice drahou záležitostí a byl vnímán jako zbytečný. Dnes již však rozdíl mezi sériově vyráběným nábytkem a nábytkem na míru nemusí být takto markantní. Je však třeba si uvědomit rozdíl ve vývoji společnosti a v měnícím se životním stylu. V dnešní době mnohem více důrazu lidstvo klade na praktičnost, než pouze na elegantní vzhled. A právě těmto kritériím by měl odpovídat i nábytek na míru.

Výrobci se specializují zejména na design a výrobu exkluzivního kuchyňského a koupelnového nábytku nejrůznějších velikostí. Splnit však dokáží jakýkoli váš požadavek. Sháníte kancelářský nábytek, dětský nábytek, vybavení do obývacího pokoje, skříně do podkroví či předsíně nebo další atypický nábytek? Pak jsou jejich služby určeny přesně pro vás.

Proč si vybrat kuchyň na míru

Tady obvykle většina rekonstrukcí začíná. V kuchyni je totiž na celkové efektivitě pohybu a prováděných procesů závislé doslova vše – od rychlosti přípravy až po kvalitu hotových pokrmů. Nebudou totiž zbytečně chladnout nebo se naopak připalovat, protože vy jste museli zcela zbytečně odběhnout pro žádanou ingredienci do zcela jiné části kuchyně.

Nezáleží na tom, zda je vaší vysněnou kuchyní ta, jež dokonale zaplní každičký kout ve vašem atypickém prostoru nebo naopak taková, jež sází ze všeho nejvíce na nápadité detaily, aniž by samozřejmě upozaďovala cokoliv z tolik ceněné praktičnosti nebo odolnosti. Obojí vám její pořízení na míru bez obtíží zajistí.

Living Room Interior Design  - mspark0 / Pixabay
mspark0 / Pixabay

Jak vypadá navrhování nábytku na míru

A kde celý proces začíná? Samozřejmě u vás doma. Zkušený interiérový návrhář musí pečlivě zaměřit každý roh a každou nerovnost, aby mohl později v pohodlí grafického studia přetavit vaše nápady a přání v realitu, jíž nepoznamenají žádné nečekané překážky nebo chyby. Využijte prvního setkání a do nejmenších detailů popište, jak by vaše nová kuchyně měla vypadat. Barva, výška linky, pozice sporáku a digestoře, výklopné zásuvky, místo na vaši sbírku čajů nebo bylinek, maximum úložného prostoru pro jídelní sety, jimiž zásobujete při rodinných akcích rozsáhlé příbuzenstvo… Nic není nemožné, jen je třeba vědět, s čím je nutné počítat.

Jakmile vznikne hrubý nárys, přijde čas na další kontakt. Nemusíte studio vždy navštěvovat osobně, bohatě postačí i telefonický rozhovor nebo e-mail. A jakmile budou všechny detaily hotové, čeká na vás už jen finální schválení celého projektu.

K samotné realizaci je už jen krůček

V této fázi přicházejí ke slovu šikovné ruce řemeslníků, jež se pustí do výroby vašeho vysněného nábytku. Použití kvalitních materiálů a jejich perfektního zpracování je základem dlouhodobé odolnosti a funkčnosti každé kuchyně. Jsou připraveny veškeré servisní otvory apod. Osazení dvířek či úchytek je pak už onou příslovečnou třešničkou na dortu. Vy se o nic nestaráte, přesto dostanete dokonalý výsledek.

Living Room Interior Design  - mspark0 / Pixabay
mspark0 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *