Terasu si můžete doma postavit i svépomocí. Zkuste si projít průvodce její stavbou

Pokud hledáte místo, kde můžete trávit čas se svými blízkými a rodinou, bude nejlepší volbou terasa. V její prospěch svědčí i fakt, že je její stavba velmi jednoduchá, díky čemuž ji zvládnete doma zrealizovat i svépomocí. Jestli také toužíte po vlastní terase, kde si můžete dopřát odpočinek a relaxovat, projděte si náš krátký průvodce její stavbou.

Připravte si pro terasu dostatečně stabilní podklad

Jestliže si nevíte rady, jak postavit terasu, je namístě začít od úplného základu. Tím je nepochybně podklad, který by měl být dostatečně pevný a stabilní. V opačném případě se můžete dříve či později dočkat nepříjemností či dokonce kolapsu celé stavby.

Pokud nedisponujete již připravenou plochou pro stavbu, pravděpodobně se nevyhnete menším terénním úpravám. U opravdu šikmých a nerovných podkladů se nevyhnete i hledání firmy či řemeslníka, který bude schopný terén upravit pomocí vibrační desky. Každopádně za nejlepší podklad je nejčastěji považován štěrk či beton, které vám dokážou zajistit dostatečnou stabilitu stavby.

Kvalitní materiál vám zaručí dlouhou životnost terasy

Pro stavbu terasy je však nutné nakoupit i kvalitní materiál, který vám zaručí její dlouhou životnost. Velkou pozornost se vyplatí věnovat dřevu, které pro stavbu zvolíte. Mezi nejdůležitější části se řadí stavební hranoly a také terasová prkna. Ta by měla být dostatečně pevná a odolná, přičemž byste se měli řídit i tím, v jakém prostředí bude terasa umístěna.

Pro vlhčí prostředí či místa poblíž bazénů se nejvíce hodí WPC prkna, která jsou upravená tak, že jejich povrch neklouže – pokud tedy vyjdete ven z bazénu, nemusíte se bát, že nechtěně uklouznete. Jejich velkou výhodou je i vysoká odolnost vůči UV, díky čemuž vám prkna dokážou nabídnout životnost minimálně deset let.

Natural Landscape Green Plant - Johnnys_pic / Pixabay
Terasu si můžete doma postavit i svépomocí. Zkuste si projít průvodce její stavbou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *