Vchodové dveře do domu jsou základem pro vaši bezpečnost a ochranu majetku

V rámci zabezpečení domácnosti nelze spoléhat pouze na moderní kamerové systémy, čidla a další elektronické přístroje. Je třeba se zaměřit především na to, že zloději do objektů nejčastěji vnikají díky tomu, že jejich majitelé šetřili na kvalitě oken a vstupních dveří. Na co si dát pozor, pokud se chystáte právě na koupi těchto prvků?

Vstupní bezpečnostní dveře

Pro vchodové dveře do domu je obecně nezbytné, ale byly dostatečně bytelné. Člověk je zkrátka nesmí jen tak lehce prokopnout, proto rozhodně zapomeňte na nějakou obyčejnou dřevotřísku. Moderní vchodové dveře do domu se zpravidla skládají z několika vrstev a materiálů. Velmi kvalitní řešení představují modely z hliníkových desek, které mají z obou stran tloušťku minimálně 3 mm.

Zcela zásadním aspektem je pro bezpečnostní dveře, jež mají chránit vstup do vaší domácnosti, zajištění pomocí zámků. V současné době se doporučují kupříkladu modely s bezpečnostní rozetou, díky níž zloději nemohou zámek a kování vyvrtat, vykroutit, potažmo jinak lehce překonat. Dále se doporučuje zvolit řešení, kdy zajištění dveří tvoří nikoliv pouze jedna klasická FABka, ale spíše kvalitnější zámky, respektive jejich kombinace. U luxusnější rezidencí určitě není na škodu investovat do špičkových systémů, kdy se vchodové dveře do domu otevírají třeba skrz otisky prstů apod. Díky tomu je jejich překonání ještě obtížnější, zloději by museli mít skutečně špičkové náčiní.

Plastohliníková okna

Při zabezpečení objektu rozhodně neopomíjejte ani okna. Zejména ta, jež jsou dostupná od země, tedy v suterénu, přízemí a prvním patře domu. Bezpečnost zajistí nejen samotné materiály, tedy tvrzená skla a odolné rámy, což platí třeba pro moderní plastohliníková okna, ale také venkovní žaluzie a rolety. Ty navíc přispějí ke zvýšení pocitu soukromí, což je ideální tehdy, když váš dům sousedí s rušnou ulicí někde v centru města apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *