Tipy a triky na efektivní zařízení kanceláře

Většina z nás tráví kolikrát více jak třetinu svého pracovního dne v kanceláři. Často jsme unavení a bez nálady, odůvodňujeme si to pak nedostatkem spánku či příliš vysokému pracovnímu tempu. Pokud chcete zvýšit výkonnost a produktivitu sebe nebo svých zaměstnanců, rozhodně byste neměli opomíjet zdánlivě banální věci, jako je správné rozmístění nábytku, výběr barev či správně zvolená kancelářská židle.

U nábytku celá anabáze začíná

Je to přesně tak. Vše by mělo být být maximálně praktické, abyste při hledání konkrétního dokumentu „nepřišli o nervy,“ zároveň však musí být po ruce dostatek úložných prostor, poliček, zásuvek apod. Chcete-li přizpůsobit nábytek konkrétním potřebám své kanceláře, pak vsaďte na nábytek na míru. A jak si vybrat správného výrobce?

Abyste na své cestě za praktickým interiérem nezaškobrtli, chtějte zejména:

  • profesionální poradenství k dosažení maximální funkčnosti nábytku
  • a nabídku široké škály materiálů a barev, jež po všech stránkách zdůrazní charakter nejenom vašeho nového nábytku, ale i celé místnosti.
  • Inspiraci lze najít v již realizovaných projektech oslovené firmy nebo si najděte svou vysněnou šatní skříň třeba na internetu nebo v nábytkovém katalogu.
Woman Man Laptop Mask Desk Work - MaximeUtopix / Pixabay
MaximeUtopix / Pixabay

Aby bylo vaše pracovní místo skutečně pohodné

Dalším důležitým bodem je místo, na kterém sedíte. Správně nastavený stůl i seřízený monitor bývá samozřejmostí. Ovšem zcela jinou kapitolu píší kancelářské židle. Jsou to přece „jen“ místo k sezení a není tedy třeba s nimi dělat „příliš cavyků.“ Ovšem nic není vzdálenějšího pravdě.

Pokud nebudete mít dostatečnou oporu zad a krční páteře, bude se vaše tělo velmi rychle přetěžovat. To omezí nejenom vaše zdraví, ale i pozornost apod. Skutečně kvalitní výrobky v sobě spojují modernost, funkčnost a jedinečný styl vybavení místností, díky nimž se těší uznání mnoha zákazníků. To si můžete snadno ověřit v internetových recenzích. Zpětnou vazbu pak vnímají vždy pozitivně a nebrání se ani úpravám na již hotovém projektu. V nabídce tedy mají mnoho různých modelů, jež se od sebe liší v mnoha detailech. Vše pro vaši spokojenost je tu zkrátka klíčové.

Soustřeďte se i na vhodné barvy a osvětlení

Barevné pojetí místnosti by nás mělo inspirovat, přivádět k lepším výkonům a v případě potřeby také lehce povzbuzovat. Vyhněte se proto sterilně bílým stěnám, kobercům v barvě tradiční kancelářské šedi apod. Chcete-li vytvořit kreativní prostředí, pomůže vám v tom žlutá, oranžová, cihlové červená nebo zelená barva. Příliš zářivé barvy se naopak nehodí.

A stejně důležité je také světlo. I to běžné zářivkové by se mělo svým spektrem blížit tomu dennímu, jež je pro náš organismus nejpřirozenější. V opačném případě si zaděláváte na nepříjemné zdravotní obtíže.

Office Furniture Interiors - 仲崇军 / Pixabay
Tipy a triky na efektivní zařízení kanceláře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *