Nároky na bydlení v Praze jsou stále vyšší

Stále více zájemců o bydlení v Praze má mnohem vyšší nároky, než tomu bývalo dříve. Vyšší nároky jsou kladeny nejen na vybavení bytu, ale také na ostatní součásti, které odlišují klasické bydlení od toho luxusního. Mezi tyto podmínky se řadí také lokalita, celkový vzhled stavby a rozmístění místností uvnitř objektu. Všechno musí splňovat moderní architektonické požadavky.

Ovšem sehnat kvalitní a krásný byt v Praze nemusí být problém, pokud si dostatečně ohlídáte lokality, v nichž se staví nejvíce. Praha 7 a Smíchov na Praze 5 mezi ně rozhodně patří. A proč si najít bydlení právě zde?

Množství zeleně a další výhody

Jde o ty části Prahy, jež masivní výstavba nemovitostí ještě příliš nepoznamenala. Stále tu tak dominují velké zelené plochy a kouty s nádhernou přírodou, v nichž můžete načerpat množství sil. Blízkost vody, četná dětská hřiště, areály pro volnočasové vyžití – to všechno najdete jen několik minut od svého bydlení.

Ve hře však není jen příroda. Zcela jistě se vám zalíbí i vysoká občanská obslužnost. Praha 5 a Praha 7 mají všechno, co od moderního bydlení požadujeme. Blízko budete mít do obchodů, školních i předškolních vzdělávání, ke kultuře i ke sportu. Byty, jenž tu vyrůstají, navíc mívají velmi dobré dispozice. Nabídnou značný komfort a leckdy i šikovné společenské prostory, v nichž se můžete bez obtíží setkávat s obyvateli svého domu. Pomohou vám tak maximálně se přiblížit vaší vysněné představě a pořídit si takové bydlení, o jakém skutečně sníte.

Ancient Architecture Building  - d_poltoradnev / Pixabay
d_poltoradnev / Pixabay

Na co si dát při nákupu nemovitosti pozornosti

Jen málokdy potřebujeme pouze samotné obytné prostory. Svůj volný čas totiž chceme trávit i jinak než mezi čtyřmi stěnami. Ptejte se proto po lodžii a balkónu, jež jsou zároveň šikovně odstíněny před pohledy zvědavých sousedů.

Dalším důležitým bodem je sklep nebo alespoň nějaký úložný prostor kupříkladu v mezipatře. Jinak totiž hrozí, že se vám začnou mnohé sezónní věci v bytě brzy nepříjemně hromadit. A nezapomeňte ani na garáž nebo parkovací stání. Jen málokterá domácnost totiž v dnešní době automobil nemá. Proč si tedy jeho každodenní používání komplikovat takovýmto nepříjemným opomenutím?

Ušetřit můžete i díky pomoci odborníků

Ačkoliv nás to jen málokdy napadne, patří výběr té správné realitní kanceláře při nákupu nemovitosti v Praze k nejtěžším bodům celého procesu. I malá chyba pro vás totiž může znamenat ztrátu nemalého množství finančních prostředků, které jste plánovali za své nové bydlení utratit. Důležité jsou také poskytované záruky. Soustřeďte se zejména na právní stránku věci – a samozřejmě nesmíte opominout ani jednoduchost a rychlost celého procesu. Nikdo z nás totiž nechce čekat na bydlení déle, než je nezbytně nutné.

Prague Czech Republic  - lukedog / Pixabay
lukedog / Pixabay

Jeden myslel na “Nároky na bydlení v Praze jsou stále vyšší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *