Dětský nábytek a dětský pokoj pro zdraví a spokojenost našich dětí

Základem je vybrat dětský nábytek úměrně k potřebám a věku dítěte. Kvalitní nábytek by měl splňovat ty nejvyšší nároky na bezpečnost. Zároveň by měl být hravý a podněcující dětskou fantazii. Vyberte klukům postel jako auto a holkám růžový pokojíček jako pro princezny. Dospívajícím dětem poskytněte důstojné prostředí odpovídající dozrávající osobnosti.

Pro spokojenost našich dětí

Pokud se snažíte zařídit svým dětem nový pokojíček, jste na správné adrese. Poradíme Vám, jak vybrat dětský nábytek, ať už pro malé děti, prvňáčka nebo středoškoláka.

Základem je vybrat nábytek úměrně k potřebám a věku dítěte. Kvalitní nábytek by měl splňovat ty nejvyšší nároky na bezpečnost. Zároveň by měl být hravý a podněcující dětskou fantazii. Vyberte klukům postel jako auto a holkám růžový pokojíček jako pro princezny. Dospívajícím dětem poskytněte důstojné prostředí odpovídající dozrávající osobnosti.

Children S For Girls - Victoria_Borodinova / Pixabay
Victoria_Borodinova / Pixabay

Kvalitní nábytek zajistí zdravý odpočinek

Začněme výběrem dětské postele. Existuje mnoho druhů postelí pro děti. Pro hravé malé děti můžete vybrat postel ve tvaru hasičského auta, autobusu, mašinky či formule – to se hodí především pro malé kluky. Pro holčičky je tu postel jako princeznovský kočár.

Pro malé pokoje, které sdílí dvě a více dětí, jsou k dispozici patrové postele. Další úsporu místa zajistí patrové postele, které lze doplnit úložným šupletem pod postel. Pro menší děti se hodí vyvýšená postel s dekoracemi domečku, takže tento nábytek slouží ke hře i odpočinku zároveň.

Dobře zvolený dětský nábytek poskytne dostatek úložného prostoru

Children S For Girls - Victoria_Borodinova / Pixabay
Victoria_Borodinova / Pixabay

Do dětského pokoje jsou hned po postelích nezbytné skříně a komody, které zajišťují úložný prostor pro oblečení, hračky a další potřeby dítěte. Při volbě skříněk máte dvě možnosti: můžete vybrat veškerý dětský nábytek ve stejném designu a vytvořit ucelený dětský pokoj v jednotném stylu. Nebo můžete nábytek vybírat jednotlivě a vytvořit ještě pestřejší kombinaci barev a designů.

Pokud sestavujete nábytek sami, zařaďte do sestavy nejméně následující kusy nábytku, které budou sloužit pro ukládání věcí: velkou šatní skříň, komodu nebo skříň na hračky, jejíž horní plocha zároveň poslouží jako místo pro televizor nebo hifi věž. Pokud uvažujete o samostatném pracovním stolu, pak sáhněte ještě po regálové skříňce, která bude plnit úlohu knihovny a také kontejneru na kolečkách, pro uložení školních sešitů a pomůcek.

Vybíráte-li dětský nábytek, je zde ještě jedna důležitá věc. Můžete zvolit klasické skřínky s policemi a regály nebo skříňky se šuplíky. Varianty se šuplíky snadno zpřístupní i věci uložené vzadu. Dětský nábytek pak pomůže Vašim dětem lépe udržovat pořádek.

Bedroom For Girl Children S Room - Victoria_Borodinova / Pixabay
Victoria_Borodinova / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *