Typy materiálů použitých na zahradním nábytku

Pobyt na zahradě a terase představuje v našem dnešním životě důležitou součást mnohých dnů. Jde o zamilované kousky přírody, které si hýčkáme obzvlášť ve městě. Vzhledem k současné situaci ve světě a vlivem všudypřítomné krize se očekává klesající počet prodaných dovolených, i když se nám cestovní kanceláře snaží tvrdit opak. Všichni, co neodletí na dovolenou k moři, si budou jistě chtít své léto vychutnat v klidu domova. Mít možnost relaxovat na slunci alespoň na své zahradě uvítá mnoho klientů. K tomu se skvěle hodí dokonalý zahradní nábytek.

Bez pěkného a pohodlného zahradního nábytku vaše siesta nebude nikdy dokonalá. Určitě se vám vyplatí pořídit si místo laciných plastových křesílek kvalitní zahradní nábytek. Investujte do teaku, ratanu či kovu a vyberte si takový nábytek, který vám přinese domů domácí pohodu.

Než zvolíme materiál

Určitě záleží na výši finanční částky, kterou chcete do vybavení investovat. Kvalita se ale vyplatí. Finančně náročnější zahradní nábytek má z pravidla menší údržbu a dlouhou životnost. V případě zahradního nábytku se tedy z dlouhodobého hlediska zcela jistě nevyplatí vaše přehnaná spořivost.

Chair Stack Red Green Plastic - aitoff / Pixabay
Typy materiálů použitých na zahradním nábytku

Kvalitní zahradní nábytek vám při správné údržbě může vydržet klidně desítky let bez nutnosti náročnějšího udržování. Zjistěte si před samotným zakoupením dostatek informací a ujasněte si představu o kladech a záporech všech nabízených možností. Pokud řešíte zakoupení plastového nábytku, řešte nové kvalitní plasty a upusťte od známých bílých plastových židlí.

Klady a zápory plastu

Známá bílá plastová křesílka jsou naštěstí na ústupu. I přesto je i dnes nový inovovaný plastový nábytek stále oblíbený. Jeho velkou výhodou je zejména nízká pořizovací cena. Kromě toho, že je tento nábytek lehký, skladný a snadno přenosný, není ani náročný na údržbu v čistotě. Kratší trvanlivost zejména v důsledku nízké odolnosti plastů vůči vnějším mechanickým vlivům i ztíženým přírodním podmínkám, hrají zase proti.

Plastový nábytek se pak láme a praská. Zejména jeho levnější varianty nejsou ani odolné vůči UV záření a zakoupené pestré barvy se na slunci velmi brzy vyšisují. Plastovému nábytku nesvědčí vlhko ani mráz, a proto je pro prodloužení doby jeho použitelnosti mnohem vhodnější skladovat zahradní nábytek v garáži nebo ve sklepě a ven jej vystěhovat až v případě potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *