V Praze si najde své bydlení každý

Praha byla odedávna velkým lákadlem pro velké procento obyvatel. Bydlení v hlavním městě je odjakživa ceněno ještě trochu více, než v jiných lokalitách. Do Prahy se stěhují lidé z celé republiky. Každý z nás má na bydlení jiné nároky a proto je třeba, aby bydlení v Praze dokázalo být na tyto nároky připravené. Nabídka musí být dostatečně pestrá. Splňuje Praha tato kritéria?

Rozhodně ano, pokud vsadíte na tu správnou lokalitu. A jak ji rozpoznat? Ukážeme vám všechna důležitá kritéria, podle kterých byste se měli řídit.

Hledejte lokality s bohatou bytovou výstavbou

To je první důležitá podmínka. Pokud si konkrétní část Prahy vybrali pro své projekty developeři, pak je zcela jisté, že jde o atraktivní a využívanou čtvrť. Máte tedy jistotu, že se nastěhujete do přívětivého prostředí a za sousedy budete mít ty, kteří smýšlejí podobně jako vy. A mít v dnešní době pozitivně naladěného souseda je rozhodně k nezaplacení.

Prague Panorama City Architecture  - TuristickaMapaCZ / Pixabay
TuristickaMapaCZ / Pixabay

Ověřte si, jak daleko to budete mít k nejbližší zeleni

Odpočinek zprostředkovávaný parky a alejemi, je v dnešní době velmi důležitý. Neměli byste tedy za ním nikdy muset cestovat přes několik stanic. A nezáleží na tom, zda preferujete dětská hřiště, ovály pro vytrvalostní běh nebo velké zelené plochy, vhodné pro piknik nebo venčení psů. V Praze najdete od každého něco.

Dbejte i na dobrou společenskou obslužnost

Ale nejenom volným časem živ je člověk. Stejně důležité jsou i nákupy, vzdělávání vašich dětí, kulturní aktivity nebo nejrůznější úřednické procedury. Tím vším byste nikdy neměli strávit více času, než je nezbytně nutné. Pohlídejte si proto, abyste měli blízko i na tato místa. Vše potřebné tak budete mít vždy vyřízeno v rekordním čase.

Chtějte vědět, kdo vaše nové bydlení staví

Vždy se svěřujte jen profesionálním návrhářským studiím. Chtějte vidět jejich minulé projekty nebo reference zákazníků. Nespoléhejte se jen na ničím nepodložené sliby nebo líbivě navržené internetové stránky. To totiž o finálním rozvržení bytu ani o komfortu každodenního využití vůbec nic vypovídá.

Prague Cityscape Bridges  - d_poltoradnev / Pixabay
d_poltoradnev / Pixabay

Vlastníte automobil? Vezměte ho v úvahu

Není tajemstvím, že některé části Prahy mají potíže s parkováním. Je-li proto automobil ve vaší rodinně často využívaným dopravním prostředkem, pohlídejte si spolu s nákupem bydlení také přítomnost dostatečně kapacitních parkovacích ploch, nebo si rovnou připlaťte za soukromé parkovací stání nebo za soukromou garáž.

Hledejte bydlení propojené s přírodou

V celkové koncepci vašeho nového bydlení by se měly odrážet i nároky na okolní prostředí. Chtějte bydlení v zeleni, nikoli čistě vybetonované plochy nebo volná prostranství vybavená pouze trávníkem. Přítomnost stromů či odpočinkových zákoutí rozhoduje o vaší spokojenost opravdu značně.

Buildings Roofs Architecture City  - Duernsteiner / Pixabay
Duernsteiner / Pixabay

Jeden myslel na “V Praze si najde své bydlení každý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *