Montáž rekuperace na klíč

Asi už jste v souvislosti se zateplováním budov a úsporách energií zaslechli pojem rekuperace. Co to ale ve skutečnosti je a jaký je její princip? Jaké jsou její výhody a jak ji získat? Lze provést montáž rekuperace na klíč? Zajistí zdravější vzduch i pro alergiky? Otázek máte nespočet, ale odpovědi ne a ne dohledat? Nezoufejte! Na vše potřebné vám odpovíme v následujícím článku.

Jak funguje rekuperace?

Rekuperace je výměna vzduchu, při které je nově přiváděný vzduch ohříván od odváděného vydýchaného vzduchu z místnosti. Jedná se o systém chytrého větrání, kdy je namontováno speciální zařízení umožňující úsporně větrat váš prostor a udržovat vzduch v té nejvyšší kvalitě. Nedochází tak ke zbytečným ztrátám tepla, plýtvání energie ani hromadění škodlivin v místnosti.

Jaký je princip rekuperace?

Princip rekuperace je velmi jednoduchý. Po zapojení rekuperační jednotky je zvenčí nasáván čistý vzduch a z vnitřní strany objektu zase odpadní vzduch. Pomocí speciálního výměníku dochází k proudění obou těchto vzduchů v oddělených prostorech kolem sebe aniž by došlo k jejich míšení. Čistý vzduch následně získá teplo z odváděného starého vzduchu a vzniká úspora energie. Součástí tohoto zařízení jsou i speciální filtry, které zbaví nově přiváděný vzduch veškerých škodlivin.

Lepší kvalita vzduchu

Rekuperace díky speciálním filtrům dokáže zajistit mnohem kvalitnější vzduch v místnosti oproti klasickému větrání. To ocení především alergici, malé děti i citlivější osoby. Bydlíte v centru města v blízkosti rušné silnice? V tom případě je pro vás rekuperace vhodná volba. I při správné intenzitě větrání do místnosti přivádíte vzduch plný škodlivin, který při využití rekuperace lze zcela vyčistit a dýchat zdravý vzduch. Rekuperace se však vyplatí i pokud bydlíte v srdci přírody. Málokdo totiž dokáže větrat se správnou intenzitou. Jestliže větráte nedostatečně, v místnosti se hromadí CO2 a jeho zvýšená hladina má škodlivý vliv na lidské zdraví. S rekuperací tuto hladinu snadno pohlídáte.

Stálá vlhkost v místnosti

Plesnivé zdi a orosená okna? Málokdo toto nikdy nezažil. Pořizujete různé odvlhčovače vzduchu a hledáte možnosti jak z toho ven? Na vině je mnohdy nevhodné větrání. Rekuperace může sloužit i jako lék či prevence proti bakteriím a plísním způsobeným špatnou intenzitou větráníRekuperace je však i lékem na příliš suchý vzduch, který často trápí obyvatele panelových zástaveb.

Výhody rekuperace

  • finanční úspora za energie
  • ekologičnost – úspora tepelných a energetický ztrát
  • kvalita vzduchu a snížení CO2 v místnosti
  • zamezuje tvorbě plísní a vlhkosti
  • udržuje správnou vlhkost vzduchu
  • úspora za odvlhčovače, čističky i zvlhčovače vzduchu

Rekuperace na klíč

Jistě se ptáte jak rekuperaci získat? Neplýtvejte čas s hledáním vhodného produktu a najímání několika firem na montáž. Nejjednodušším způsobem je zvolit montáž rekuperace na klíč. Jediné co budete muset zajistit jsou půdorysy, výšky, účel místnosti a výkresy. Nevíte, kde zajistit tyto materiály? Nevadí! Specialisté v oblasti rekuperace ROSA In s. r. o., kteří zajišťují dodávky na klíč a následný pravidelný servis převážně v oblasti středočeského kraje a Prahy nabízí zajištění těchto materiálů pokud je nemáte k dispozici. S volbou správného specialisty se nemusíte o nic starat a jenom se budete těšit na cenovou nabídku a podmínky realizace.

Nenašli jste, co jste hledali? Zeptejte se prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách společnosti ROSA In s. r. o..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *